sklep@madamtris.pl
799 326 472

Jak dobrać rozmiar ubrań?

Zakupy w Internecie stają się coraz bardziej popularne. To łatwy i szybki sposób na to, by znaleźć potrzebne rzeczy. O ile przy drobiazgach nie pojawiają się problemy, to kupowanie odzieży często powoduje wątpliwości. Zwłaszcza dotyczące tego jak dobrać rozmiar ubrań. To bardzo proste!

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim nie na sam rozmiar! Nie ma znaczenia czy nosisz XS czy L. To tylko klasyfikacja, która nie ma dużo wspólnego z tym, czy dobrze wyglądasz. Liczy się przede wszystkim Twój komfort i pewność siebie! Dlatego wybierając odzież nie skupiaj się na oznaczeniach na metkach. Zwróć uwagę na długości i szerokości, które im odpowiadają. Dzięki temu znajdziesz taką sukienkę czy bluzkę, które będą dopasowane do Twojej sylwetki.

Jeśli nie kupowałaś jeszcze nic z danego sklepu i nie wiesz, jak duże lub małe wypadają poszczególne ubrania, sprawdź czy na stronach są umieszczone tabele rozmiarów. Znajdziesz w nich podany w centymetrach:

  • wzrost,
  • obwód klatki piersiowej,
  • pasa,
  • bioder,
  • a czasem obwód głowy.

Jeśli znasz swoje gabaryty, dobranie odpowiedniej odzieży za pomocą takiej tabeli, nie powinno stanowić problemu. Jeżeli nigdy się nie mierzyłaś i nie wiesz, w który przedział wpasuje się np. Twój wzrost, do roboty!

Jak się mierzyć?

Żeby odpowiednio dobrać ubrania ze sklepu możesz zmierzyć tą odzież, którą masz już w szafie albo zmierzyć sama siebie.

Wykorzystaj do tego centymetr krawiecki, czyli rozwijaną miarę. Możesz też użyć tasiemki lub sznurka, a potem sprawdzić ich długość, np. za pomocą linijki. Ubranie, które chcesz zmierzyć połóż na płaskiej powierzchni, np. na podłodze. Zapisz długość rękawów, szerokość talii, pod pachami oraz w biodrach.

Jeśli mierzysz siebie trzymaj centymetr krawiecki blisko ciała, ale nie dociskaj go za mocno. To sprawi, że wynik będzie dokładny. Załóż lekkie, przylegające ubrania lub bieliznę, żeby materiał nie wpływał na wartości obwodów pasa, klatki piersiowej i ud.

Otrzymane centymetry porównaj z tymi zamieszczonymi w tabelach na stronach internetowych. Twoje wyniki powinny wskazać Ci odpowiednie przedziały, a w efekcie rozmiary.

Udanych zakupów!